article-logo-zs1-piekary-slaskie

13. lutego mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Piekarach Śląskich, które dotyczyło zagadnień z dziedziny testowania oprogramowania. Spotkanie było pierwszym z wielu wydarzeń wpisanych w ramy nawiązanej współpracy.

ZS1 w Piekarach Śląskich jest placówką, która słynie w województwie śląskim (i nie tylko) z wysokiego poziomu kształcenia młodych ludzi w kierunkach informatyczno-programistycznych. Uczniowie i absolwenci piekarskiego Technikum zdobywają wiele wyróżnień i osiągnieć, zwłaszcza w obszarach związanych z nowoczesnymi technologiami. Jako polska firma informatyczna postanowiliśmy jeszcze bardziej wspomóc młode osoby z tej szkoły i dostarczyć im nowych możliwości zdobywania wiedzy.

W ramach współpracy uczniowie ZS1 będą mieli możliwość uczestniczyć w wykładach i zajęciach praktycznych prowadzonych przez naszych pracowników, poznać środowisko pracy deweloperów, testerów i innych specjalistów IT, czy zdobyć cenne doświadczenie podczas praktyk.

fotki-zs1-queris-01

Pierwszym wspólnie przeprowadzonym działaniem, które ze strony ZS1 skoordynował pan Marek Smyczek, była prelekcja, na której Damian Brzęczek (nasz utytułowany tester oprogramowania) przedstawił kilka ciekawych zagadnień związanych z testowaniem i jego pracą w firmie. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jej dopełnieniem była dyskusja, w której uczniowie wzięli bardzo aktywny udział.

Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę i wesprzeć szkołę, która dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli rozwija wśród swoich podopiecznych pasję, ambicję oraz umiejętność współpracy zespołowej, a nie jest jedynie „przekaźnikiem informacji”. Podejście to zaowocowało świetnymi wynikami i dobrym przygotowaniem młodzieży do dalszego rozwoju, który z naszej strony również chcemy wspierać.

fotki-zs1-queris-02


O naszym spotkaniu w ZS1 napisał również największy w Polsce portal o testowaniu Testerzy.pl. Artykuł jest dostępny pod tym linkiem.

© 2017 Queris Sp. z o.o. | Ideas for productivity